מדידה טופוגרפית

סקר קונבנציונלי משמש בדרך כלל כאשר נדרש מרווח מתאר מדויק והגבהה נקודתית. בנוסף לקנה המידה הנדרש של המפה ולמיקום האובייקט, למשל באזורים עירוניים או כפריים, ניתן לסווג את הסקר לפי דיוק.

מדידות הן בדרך כלל השלב הראשון בכל פרויקט בנייה או פיתוח וייתכן שיהיה צורך לעשות סקר טופוגרפי של השטח

כדי לקבוע מאפייני שטח וגבהים שונים. סקרים טופוגרפיים כוללים לא רק גובה בנייה אלא גם מבנים מעל או מתחת לפני השטח, כגון כבישים, עצים, עמודים, שירותים, מרזבים וכו', המסייעים בקבלת החלטות.

מדידות טופוגרפיות מספקות לאדריכלים ולבונים את כל המידע הדרוש להם

כדי לקבוע כיצד יעוצב הנוף ויעוצב על מנת לספק בסיס הולם לבנייה מתוכננת. אבל לפני שניתן להתחיל בבנייה ופיתוח של סוגים רבים ושונים של פרויקטים. ישנם סוגים שונים של מדידות קרקע שמודד יכול לעשות.

סקר חלוקה ממפה ומחלק גבול רכוש גדול לחבילות קטנות יותר בתוך הגבול הזה

זהו סוג הסקר שאתה יכול להתקשר כדי לתכנן כבישים חדשים או מפות של נקודות ניקוז ביוב. סוג זה של סקר עשוי להתבקש על ידי סוכנות ממשלתית, אך משמש בעיקר על ידי מהנדסים ו/או אדריכלים לתכנון שיפורים או פיתוחים באתר.

סוג זה של סקר יכול להיות שימושי מאוד עבור פרויקטי בנייה וגינון

חברות הנדסה או כל מי שצריך הבנה מפורטת של המצב הנוכחי של חלקת קרקע לפני תחילת פרויקט בנייה. מדידות טופוגרפיות מתמקדות יותר בגובה מאשר במדידות אופקיות, ולא בגבולות מגורים או בשטח. מדידות שגרתיות נעשות על ידי מודדים על פני כדור הארץ, לרוב באמצעות מכשיר הנקרא תחנה טוטאלית.

חלק מהמודדים כיום עשויים להשתמש גם במקלט GPS בדרגת סקר

כדי לבצע עבודה מסוג זה; ניתן לעבד נתונים שנאספו במשרד כדי לאתר את מקלט ה-GPS (סקרי בקרה) או בשטח כדי לספק למודד את המיקום המיידי של המקלט (סקרי GPS בזמן אמת) לשימוש, למשל, בבנייה או מדידה של חֲלוּקָה.

הקמת מערכות מידע גיאוגרפיות – מערכות GIS הינם מערכות מידע גיאוגרפיות מתקדמות אשר נצרכות במגוון פרויקטים. בעזרתם ניתן לנתח לאחזור ולגלות מידע גיאוגרפי החשוב מאוד לצורך סקר ומדידת הקרקע.

מערכות LIDAR – זיהוי וטווחים מוטסים (LIDAR) יכולות ליצור מודלים של גובה שטח מדויקים ביותר (אפילו על ידי מדידת גובה שטח דרך עצים), ומספקות שיטה מהירה ויעילה לאיתור שטח קשה.

המתאר יראה היכן יש ירידה אנכית משמעותית

ניתן להציג גם נפילות מגובה של 3 רגל, 2 רגל או אפילו 1 רגל על סמך הנתונים שהמודד מקבל במהלך הפרויקט. ככל שהירידה המצטברת קטנה יותר כך המחקר הופך למפורט יותר. אם יש נחל או נחל או אזור יער שניתן לזהות בקלות תכונות אלו מזוהות על ידי המודד ומתקבל המיקום של תכונות אלו.

מדידות קרקע של ג'ורג'יה ישלחו מודד לאדמתך

כדי לקבוע את המאפיינים הפיזיים הקיימים באתר, לרבות מאפיינים טבעיים כגון עצים ונחלים, ומאפיינים מעשה ידי אדם כגון מבנים, כבישים, בורות ביוב וכו'. מדידת קרקע מודדת ומזהה מיקום מדויק וספציפי של חפצים טבעיים ומעשה ידי אדם על פיסת אדמה. סקר טופוגרפי אוסף נתונים על המאפיינים הטבעיים והאנתרופוגניים של השטח וכן את ההקלה שלו.

סקר טופוגרפי מציג את הגובה

העומק, הגודל והמיקום של כל תכונה מעשה ידי אדם או טבעי על פיסת אדמה נתונה, כמו גם שינויים או קווי מתאר ברחבי האתר. המודד משתמש במפות קיימות ובכלי מדידה מכוילים במדויק כדי ליצור נתוני מפה עבור קרקע, שטח, ציוני דרך, צורות קרקע, עצים, גדרות ופרטי גבול מדויקים בין מאפיינים מקומיים. חלק מהמידע שתבליט גבול רבים אינם מספקים הם נתונים טופוגרפיים או ציוני דרך וצורות קרקע המתוארות בחוק.

מפות טופוגרפיות הן ייצוגים דו מימדיים של גבהים וקווי שטח בתלת מימד. סמלים נמצאים בשימוש נרחב במפות טופוגרפיות כדי להציג את הגובה היחסי, המרחק והמיקום של מאפייני השטח, הכוללים קידוד צבע.

סקרים טופוגרפיים מסוימים גם משפרים קווי מתאר עם גבהים בכמה נקודות חשובות

אך אינם מוצגים בתלת מימד, במקום כקווי מתאר בגרף ו/או בסמני נקודות. סמני נקודה אלה יכולים להיות מדויקים עד לעשירית רגל (0.1) או אפילו מאית רגל (0.01) מהגובה האמיתי. מדידות טופוגרפיות עוקבות אחר אותו עיקרון שכן היא אוספת נתוני גובה על פיסת אדמה.